Piękniejsze i zdrowsze włosy dzięki śluzowi z ślimaka.

0
204

Włosy są codziennie narażone są na szkodliwy wpływ substancji chemicznych co bezpośrednio wpływa na ich kondycję. W ostatnich latach ekstrakty ze ślimakow weszły do świata kosmetyków, a zwłaszcza produktów do pielęgnacji włosów. Dzieje się tak dzięki różnym interesującym zaletom regulowania zdrowia skóry głowy. Wszyscy znamy zalety śluzu ze ślimaka na naszej skórze, ale czy wiesz, że możesz go również wykorzystać do walki z wypadaniem włosów, suchymi włosami i do zapewnienia natychmiastowego blasku?

Śluz z ślimaka – wyjątkowy produkt naturalny.

Powszechnie wiadomo, że śluz z ślimaka zawiera składniki aktywne, które pozwalają mu na regenerację swojej skorupy. Najsilniejszym składnikiem aktywnym jest kwas glikolowy, czyli Alpha Hydroxy Acid (AHA), który zwiększa gęstość i tym samym jędrność skóry. Uszlachetnia również warstwę rogową, czyli ziarenka skóry, które nabiorą gładszego wyglądu. Wreszcie, kwas glikolowy reguluje pewne nieestetyczne objawy związane z wiekiem: ma działanie na martwe komórki, mikrocysty i nadmiernie rozszerzone pory.
Elastyna znajduje się również w śluzie z ślimaka, który jest bardzo skutecznym środkiem nawilżającym w kosmetykach. Ten szlam ślimakowy zawiera również kolagen i witaminę C, które w naturalny sposób stymulują jego produkcję. Cząsteczka ta pozwala skórze oprzeć się rozciąganiu i jest niezbędna do uzdrowienia. Dwa inne składniki aktywne mają podobne właściwości: alantoina i kwas hialuronowy regenerują, nawilżają i zmiękczają skórę. Wreszcie, witamina A stymuluje blask, a witamina E odgrywa ważną rolę w zachowaniu naskórka dzięki swojemu działaniu antyoksydacyjnemu.

Piękniejsze włosy dzięki śluzowi z ślimaka.

Skóra głowy ma bezpośredni wpływ na zdrowie włosów i ich wygląd, gdy są uszkodzone. Łupież, który wypada z włosów, jest pierwszą oznaką, że włosy wymagają pielęgnacji. Właściwości śluzu z ślimaka są idealne do zmiękczania włosów. Pomogą one upiększyć, zmiękczyć i oczyścić Twoje włosy. Śluz ślimakowy rzeczywiście zawiera elastynę, która jest białkiem wydzielanym przez organizm. Posiada właściwości elastyczne pozwalające na nadanie włosom elastyczności i odporności. Pomaga to włosom dostosować się do zmian kształtu i ograniczeń związanych z rozciąganiem.

Zdrowsze włosy dzięki śluzowi z ślimaka.

Szlam ślimakowy jest doskonałym produktem do kosmetycznej pielęgnacji włosów. Jego naturalne składniki sprawiają, że jest wysokiej jakości partnerem, który odżywia, nawilża i poprawia wygląd Twoich włosów, jak widać powyżej (alantoina, kolagen, elastyna, kwas glikolowy, witaminy C i A, naturalne peptydy antybiotykowe). Dzięki cnotom regeneracyjnym tych elementów, śluz z ślimaka pozwala na leczenie chorób atakujących włosy.
W ten sposób ślimakowy śluz spowalnia wypadanie włosów, wzmacnia włókno włosa i wspomaga wzrost włosów. Ponadto nawilża, odżywia i rewitalizuje suche włosy, a poprzez zmiękczanie przywraca ich połamane i zniszczone.

Leave a reply