Piece do piekarni – jakie modele sprawdzą się najlepiej?

0
338

Piec to serce każdej piekarni. To dzięki jego wydajności możemy wyrabiać pieczywo na bazie sprawdzonych receptur. Dlatego zakup tego urządzenia nie powinien być dziełem przypadku. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Piec piekarniczy – co możemy znaleźć na rynku?

Producenci pieców oferują obecnie rozmaite modele urządzeń. Różnią się one wielkością, liczbą komór, czy źródłem zasilania. Dla przykładu, piece wsadowe wyróżniają się zastosowaniem trzonu. Jeśli jest on ruchomy, to komora wypiekowa będzie wyjeżdżać na zewnątrz pieca, co jest dodatkowym udogodnieniem. Poza tym producenci oferują również piece obrotowe. Wewnątrz komory wypiekowej znajduje się obracający się wózek piekarniczy. Gorące powietrze krąży w nim dzięki specjalnej turbinie. Kupując piec piekarniczy warto także zwrócić uwagę na jego powierzchnię. Do małej i średniej piekarni śmiało możemy postawić na modele o powierzchni do 10 m2. Takie urządzenia zapewnią komfortowe użytkowanie.

Piece do piekarni – kto oferuje zróżnicowane rozwiązania?

Gdy poszukujemy pieca optymalnego dla naszej piekarni, warto zastanowić się, na jakich kwestiach najbardziej nam zależy. Warto chociażby postawić na oszczędność. Nowoczesne piece do piekarni pozwalają nie tylko przyspieszyć produkcję, ale również obniżyć jej koszty. Dobrym rozwiązaniem będą więc modele zasilane na gaz i pellet. Jeśli chcemy produkować pieczywo o różnej charakterystyce, to powinniśmy pomyśleć o piecu dwu- lub trzykomorowym. Piece do piekarni możemy zamówić bez problemów w internecie. Wystarczy, że klikniesz w ten link https://bakeres.pl/. Wybierając modele profesjonalnych firm zyskujesz produkty wysokiej jakości, które są gotowe do ciągłej, wielogodzinnej pracy. Dzięki temu nie musisz martwić się o niespodziewane przerwy w produkcji. Piece piekarnicze od renomowanych dostawców zapewnią także równomierne wypiekania, co jest niezwykle ważne. Jak widać, odpowiednio wcześniej przeprowadzony research pozwoli nam sięgnąć po piec idealny do naszych potrzeb.

Leave a reply