Skup nieruchomości, co powinniśmy o tym wiedzieć?

0
278

Sprzedaż nieruchomości może okazać się niekiedy problematyczna. Nie mamy klientów na naszą ofertę sprzedaży albo zależy nam po prostu na szybkim spieniężeniu danego lokum. Przyczyny mogą być różne i na całe szczęście istnieją firmy, których działalność obejmuje skup mieszkań. Jedną z takich firm, godnych polecenia jest KupujemyM. Jak wygląda taka sprzedaż? Co warto wiedzieć? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z poniższego artykułu.

Jak wygląda procedura takiego skupu?

Takie firmy działają podobnie do skupu samochodów. My, jako właściciele mieszkania, dostajemy ofertę sprzedaży od takiego przedsiębiorstwa. Przyjeżdża rzeczoznawca i wycenia nasze mieszkanie, dom czy inną nieruchomość, którą chcemy sprzedać. Jeśli zgodzimy się na zaproponowaną cenę, cała reszta odbywa się szybko bez zbędnych komplikacji. Udajemy się do notariusza, spisujemy umowę sprzedaży nieruchomości w formie aktu notarialnego. Dostajemy całą wymaganą kwotę, na rachunek bankowy, albo do rąk własnych, to już zależy od nas samych i koniec. Sprzedaliśmy w miarę szybko i bezpiecznie swoją nieruchomość.

Dobrze, ale mam mieszkanie do gruntownego remontu, lub zadłużone, czy również mogę skorzystać z oferty takich firm?

Jak najbardziej. Działalność takich przedsiębiorstw skupuje również nieruchomości do gruntownego remontu. Dlatego na samym początku przyjeżdża rzeczoznawcza, który oceni, ile jest warte nasze mieszkanie, czy dom. Takie firmy kupują również mieszkania zadłużone. Nie jest to dla nich problemem. Pomagają oni w spłacie zobowiązań, a jeśli zostanie coś jeszcze dla nas ze sprzedaży mieszkania, dostaniemy środki pieniężne przelewem lub do rąk własnych. To już zależy od nas. Jedna z firm, która pomaga w takich sytuacjach, niekiedy kryzysowych to właśnie KupujemyM.

A co w przypadku, jeśli jestem właścicielem tylko części nieruchomości? Również mogę to sprzedać ?

Jeśli zależy ci na sprzedaży udziałów w mieszkaniu, czy innej nieruchomości i nie możesz dogadać się z pozostałymi współwłaścicielami, to jak najbardziej, możesz sprzedać. W takich przypadkach będzie szczególnie ciężko o innego kupca, ponieważ mało kto będzie chciał na przykład ⅓ domu czy mieszkania. Zatem możemy jak najbardziej skorzystać z pomocy specjalnych przedsiębiorstw, które kupią od nas część tej nieruchomości. My dostaniemy pieniądze, oni będą mieli swoje udziały w danym lokalu i każdy będzie zadowolony.

Czy warto korzystać z takich ofert sprzedaży?

Jeśli zależy nam na jak najszybszym uwolnieniu się od problemu i chcemy sprawnie i bezpiecznie sprzedać swoją nieruchomość to jak najbardziej warto korzystać z takich ofert sprzedaży. Przedsiębiorstwa, które oferują skup mieszkań, pomogą przejść przez wszystkie procedury sprawnie i co najważniejsze, szybko dostaniemy pieniądze, które są wypłacane od razu przy umowie sprzedaży. Ponadto pomogą z pozbyciem się zadłużenia, jeśli takowe mamy.

Leave a reply