Przeprowadzka – samemu, ze znajomymi czy może z profesjonalną firmą transportową?

0
209

Przeprowadzka to przeważnie niezwykle emocjonujący, ale także i stresujący moment – wiele elementów naszego życia, takich jak pamiątki czy rzeczy osobiste, zostanie umieszczone w pudłach i wysłane w daleką podróż do naszego nowego lokum. Jeśli udało nam się nagromadzić sporą ilość dobytku, czasami jeden dzień może nie wystarczyć, by przenieść wszystkie niezbędne rzeczy. Dodatkowo dochodzi fakt, że samemu nie zawsze możemy sobie poradzić z ciężkimi sprzętami AGD czy meblami. Jak w takim wypadku podejść do przeprowadzki? Planować to przedsięwzięcie samodzielnie, ze znajomymi, czy może postawić na fachowców z firmy transportowej?

Jak najlepiej jest się przeprowadzać?

W momencie, kiedy przyjdzie nam zmieniać swoje mieszkanie na inne, mamy do wyboru trzy opcje. Możemy zdecydować się na organizację tego procesu samodzielnie, angażując do tego naszych znajomych, lub decydując się na specjalistyczne usługi transportowe. Które z tych rozwiązań jest najlepsze? Oczywiście, jak to zwykle bywa, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a każda z proponowanych opcji ma swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się im więc i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie – jak najlepiej jest się przeprowadzić?

Przeprowadzka na własną rękę

Przeprowadzka na własną rękę to pod pewnym względem najprostsza opcja. Dzięki temu, że nikogo nie angażujemy do pomocy, sami możemy zdecydować o chociażby dogodnym czasie przeprowadzki, gdyż nie musimy dogadywać dogodnego terminu np. ze znajomymi. Niestety na tym zalety tego rozwiązania się kończą. Sami możemy sobie po prostu nie poradzić z największymi rzeczami, takimi jak meble. Przeprowadzka w pojedynkę to dobra opcja tylko dla osób, które nie mają zbyt dużej ilości rzeczy do przeniesienia.

Przeprowadzka ze znajomymi

Nasi znajomi na pewno pomogą nam z przeprowadzką, kiedy ich o to poprosimy. To rozwiązanie ma sporo zalet, gdyż nie zostaniemy zostawieni z samodzielnym znoszeniem pralki z czwartego piętra w bloku bez windy. Jednak musimy pamiętać, że nawet jeśli nasi przyjaciele nie będą od nas chcieli pieniędzy za pomoc, to i tak odwdzięczenie się im w formie upominku czy zaproszenia na parapetówkę będzie w dobrym geście, co może spowodować powstanie dodatkowych kosztów.

Przeprowadzka z firmą transportową

Ta opcja jest zdecydowanie najlepsza. Dlaczego? Decydując się na specjalistyczną firmę transportową, taką jak choćby https://fortis-przeprowadzki.pl/ – mieści się ona przy ulicy Okopowej 70/106 w Łodzi – mamy pewność, że cały proces przebiegnie bezboleśnie. Firma transportowa dysponuje niezbędnym sprzętem ułatwiającym zmianę lokum, jak choćby kartony – wydaje się to prozaiczną rzeczą, jednak znalezienie tak wielu pudeł, by spakować wszystkie swoje rzeczy, może okazać się trudnym zadaniem. Koszty, jakie przyjdzie nam ponieść za wynajęcie fachowców od przeprowadzek, są na tyle niewielkie, że za ich usługi zapłacimy niewiele więcej niż za upominki dla znajomych. To rozsądna cena, biorąc pod uwagę, że nie musimy się już martwić o samochód czy opakowania na nasz dobytek.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest czas całego przedsięwzięcia. Fachowcy dzięki swojemu doświadczeniu będą w stanie na tyle zoptymalizować czas naszej przeprowadzki, że potrwa to zaledwie parę godzin.

Leave a reply