Domowe sposoby leczenia oparzeń słonecznych.

0
227

Zanim zdecydujesz się na zastosowanie domowego środka do leczenia oparzeń, musisz pamiętać, że działasz na własne ryzyko. Domowe metody nie zostały zazwyczaj wystarczająco naukowo zweryfikowane i nie powinny zastępować naukowego leczenia. Unikaj białek jaj, masła orzechowego, wazeliny, a w szczególności octu. A co możesz zrobić?
Natychmiast nałóż 100% aloesu, a jeszcze lepiej czystego aloesu z rośliny. Aloes znany jest z łagodzenia bólu, a także nawilżania skóry. Ta metoda, stosowana natychmiast i często, może usunąć nawet najgorsze oparzenia słoneczne w ciągu jednego lub dwóch dni.
Wypróbuj metodę herbaty. Zaparz trzy lub cztery torebki herbaty w dzbanku ciepłej wody. Gdy herbata będzie prawie czarna, wyjmij torebki z herbatą i poczekaj, aż płyn ostygnie do temperatury pokojowej. Delikatnie przetrzyj oparzenie słoneczne ściereczką nasączoną herbatą, im więcej, tym lepiej. Nie zmywaj go. Jeśli ściereczka powoduje ból, zamiast tego przetrzyj oparzenie torebkami z herbatą.

  • Spróbuj to zrobić przed snem i zostaw na noc.
  • Pamiętaj, że herbata może zabrudzić ubrania i prześcieradła.

Zastanów się nad jedzeniem z przeciwutleniaczami i witaminą C. Jeśli oparzenie jest bardzo niedawne (wciąż czerwone i nie łuszczy się), spróbuj jeść żywność pełną przeciwutleniaczy i witaminy C, takich jak jagody, pomidory i wiśnie. Jedno z badań wykazało, że zmniejszyło to zapotrzebowanie organizmu na płyny, zmniejszając ryzyko odwodnienia.
Wypróbuj maść z nagietka. Maść z nagietka jest uważana przez niektórych za szczególnie dobrą w przypadku ciężkich oparzeń z pęcherzami. Można ją znaleźć w sklepie zielarskim; zwrócić się o poradę do sprzedawcy lub naturopaty. Należy pamiętać, że żadne leczenie ziołowe nie jest odpowiednie w leczeniu poważnych obrażeń; jeśli masz poważne oparzenia lub pęcherze, które się nie goją, natychmiast udaj się do lekarza. Zastosuj balsam z oczaru wirginijskiego. Ten zabieg może ukoić skórę. Ostrożnie nałóż balsam na poparzoną skórę i pozostaw go.

Użyj oleju z jaj. Olej jajeczny jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak kwas dokozaheksaenowy. Zawiera także immunoglobuliny, ksantofile (luteinę i zeaksantynę) i cholesterol. Kwasy tłuszczowe omega-3 w oleju jajecznym wiążą się z fosfolipidami, które mają zdolność tworzenia liposomów (nanocząstek), które mogą być w stanie wnikać głęboko i leczyć skórę właściwą.

  • Masuj uszkodzoną skórę olejem jajecznym dwa razy dziennie. Delikatnie masuj obszar, w tym otaczający go obwód przez 10 minut podczas każdej z dwóch codziennych sesji.
  • Pozostaw na co najmniej godzinę, unikając ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Zmyj delikatnym środkiem do mycia ciała o neutralnym pH. Unikaj mydła lub innych substancji alkalicznych.
  • Powtarzaj dwa razy dziennie, aż skóra zostanie przywrócona do stanu przed oparzeniem.

Leave a reply