Oczkarki do banerów – wszystko co musisz o nich wiedzieć

0
262

Oczkarki do banerów to profesjonalny sprzęt, który usprawnia prace wykończeniowe przy reklamach zewnętrznych, jak np. banery. Znajdują one zastosowanie w punktach poligraficznych, halach produkcyjnych drukarń oraz w szeroko pojętej branży reklamowej. Ale nie tylko, ponieważ dobre oczkarki sprawdzają się także w wielu innych branżach, nie związanych z reklamą. Sprawdź, jak działają tego typu urządzenia i gdzie są wykorzystywane.

Czym są oczkarki i którą z nich wybrać – automatyczną czy ręczną?

Oczkarka, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wykuwać oczka, czyli dziurkować materiał, a jednocześnie montować w nim oczko. Choć nie wszystkie sprzęty tego typu pracują tak samo wydajnie, to jednak ogólna zasadza działania jest bardzo podobna zarówno w urządzeniach automatycznych, jak i ręcznych. Jaka jest zatem różnica między oczkarką automatyczną a ręczną?

Na pewno pierwsze z nich dużo mniej absorbują pracę człowieka, przekłada się to oczywiście na oszczędność czasu, sił oraz pieniędzy. Działają znacznie bardziej wydajnie. Pozwalają uzyskać w krótkim czasie zadowalające efekty. Oczkarki automatyczne wyróżniają się także dużą prędkością nabijania. Oczywiście urządzenia tego typu nie będą konieczne w każdym miejscu.

Dla firm, które poszukują oczkarek działających w zautomatyzowany sposób najlepsze będą sprzęty wyróżniające się dobrymi parametrami oraz wysoką jakością, jak np. te oferowane przez Zemat Technology Group (https://www.zemat.com/pl/blog/baza-wiedzy/oczkarka-czym-jest-oraz-do-czego-sie-jej-uzywa). Takie urządzenia będą zapewniały długą, bezawaryjną pracę oraz szerokie zastosowanie, nawet na dużą skalę. Najlepsze będą oczkarki, które są proste i intuicyjne w obsłudze. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takich sprzętów, jak np. panele sterujące, wskaźnik laserowy czy fotokomórki blokujące.

Jeżeli planujemy używać oczkarki tylko sporadycznie, np. do prac remontowych czy dekoracyjnych, nie ma sensu inwestować w sprzęt automatyczny. Na domowe i niewielkie potrzeby najlepiej sprawdzą się kompaktowe i stosunkowo lekkie (w porównaniu do automatycznych) oczkarki ręczne, które także dość dobrze zabezpieczą oczka wykonane w różnych materiałach. Zwykle wyróżniają się one mocną, odporną na uszkodzenia konstrukcją oraz ergonomiczną budową.

W jakich branżach wykorzystuje się oczkarki?

Głównym i podstawowym przeznaczeniem oczkarek jest oczywiście odpowiednie przygotowanie banerów reklamowych, dlatego też najczęściej są one wyposażeniem spółek poligraficznych, drukarń czy branży reklamowych. Ale nie tylko, znajdują one bowiem szerokie zastosowanie w innych branżach, usprawniają produkcje np. plandek samochodowych czy namiotów.

Różnorodna wielkość dostępnych oczek w oczkarkach automatycznych pozwala na wykorzystywanie ich także przy produkcji żagli i pontonów. Oprócz tego pozwala ona także wykonać oczka w innych materiałach, jak np. zasłony czy zadaszenia.

Oczkarka automatyczna jest urządzeniem przydatnym nie tylko w dużych przedsiębiorstwach i spółkach. Coraz powszechniej jest bowiem wykorzystywana także do prac w małych firmach, biurach, jak i agencjach reklamowych. Pozwala bowiem zaoszczędzić bardzo dużo czasu oraz środków, np. związanych z wysyłaniem materiałów do oczkowania. Dzięki niej takie działania mogą być wygodnie i sprawnie przeprowadzane na miejscu. 

Leave a reply