Nowoczesne pompy głębinowe

0
369

Urządzenia takie jak pompy głębinowe posiadają wiele ciekawych zastosowań praktycznych. Nic dziwnego, że z tego typu sprzętów korzysta się dzisiaj w przemyśle, jak i w bardziej domowych rozwiązaniach. Wszystko tak naprawdę zależy od zapotrzebowania. Tego typu maszyny sprawdzają się idealnie do systemów nawadniania, co jest szczególnie wykorzystywane w rolnictwie. Innowacyjne rozwiązania pozwalają również na regularne udoskonalenia sprawdzonego przez lata mechanizmu, dzięki czemu całość staje się o wiele bardziej uniwersalna. Obecne pompy głębinowe nie są aż tak uciążliwe pod względem emisji hałasu, dzięki czemu nie zakłócają one w żaden sposób innych prac w terenie, gdzie tego typu sprzęty są używane. Taka różnorodność urządzeń nie bierze się bez przyczyny, chodzi przede wszystkim o wygodniejsze dopasowanie poszczególnego modelu pompy, do konkretnego użytkownika.

Włoska funkcjonalność

Jeśli zależy nam na niezawodności takich maszyn, to powinniśmy skorzystać z produktów włoskich, które charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to bardzo ważny element pracy, bezawaryjność danej pompy głębinowej gwarantuje nam lepszą jakość wykonanej pracy. W ten sposób osoby korzystające z tego typu sprzętów mogą w prosty sposób zaoszczędzić na czasie. W przypadku rozwiązania przemysłowego oszczędność czasu będzie wiązała się także z zaoszczędzeniem pieniędzy. Tego typu taktyka doskonale sprawdza się w przypadku mniejszych firm. Nowoczesne pompy głębinowe gwarantują nam przede wszystkim atrakcyjną ofertę cenową. W ten oto prosty sposób otrzymujemy sprzęt najwyższej klasy w korzystnej cenie, co nam się po prostu opłaca.

Moc ma znaczenie

Współczesne pompy to przede wszystkim urządzenia wielostopniowe, dzięki czemu taki układ jest w stanie pracować w kilkunastu różnych płaszczyznach. Sprzęty tego typu charakteryzują się wysoką odpornością na piasek, a wszystko dzięki zwartej kompaktowej budowie samego urządzenia. Układy ssące, jak i tłoczne wykonane są z najlepszej stali nierdzewnej, co pozwala na bezproblemowe korzystanie urządzenia, nawet w niesprzyjających warunkach. Taki system z powodzeniem można wykorzystać w instalacji przeciwpożarowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy. Moc silnika w takiej maszynie waha się od 5,5 kW do nawet 7,5 kW z zastrzeżeniem, że na rynku możemy spotkać również mocniejszą wersję takich urządzeń. Tego typu innowacyjne rozwiązania, pozwalają na głębokość zanurzenia pompy nawet do 200 metrów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zebrać większą ilość wody. Warto dodać, że taki sprzęt możemy zamontować zarówno w poziomie, jak i pionie. Wszystko zależy od tego, jak chcemy wykorzystać pompę głębinową. Wiele urządzeń pozwala również na dodatkową współpracę falownika, dzięki czemu możemy regulować moc takiej pompy

Leave a reply