Czym są reprodukcje obrazów?

0
305

Dzieła znanych artystów przyciągają wzrok. Dlatego sale muzealne w Rzymie, Madrycie, Paryżu czy Nowym Jorku codziennie są oblegane przez tłumy koneserów sztuki, którzy na własne oczy chcą zobaczyć obrazy ukochanych malarzy. Niestety, najczęściej tylko przez chwilę można nacieszyć się ich bliskością, ponieważ kolejne osoby czekają w kolejce. Niewiele osób stać też na zakup oryginału – ich ceny przyprawiają o zawrót głowy. Dlatego coraz większą popularność zdobywają wysokiej jakości reprodukcje słynnych dzieł.

Prawie jak oryginał

Obecnie nie trzeba jednak jechać do muzeum czy galerii sztuki, aby podziwiać najbardziej znane płótna. Można skorzystać ze zwiedzania wirtualnego albo zakupić reprodukcję, która stanowi niemal idealne odwzorowanie oryginalnego dzieła. Przy ich powstawaniu wykorzystuje się coraz nowocześniejsze technologie, dzięki którym udaje się wiernie odtworzyć każdy detal oraz wszystkie kolory. Dzięki temu spokojnie można zawiesić taką reprodukcję na ścianie, ponieważ rzeczywiście doda wnętrzu wyjątkowego uroku.

Wysoka jakość reprodukcji

Warto pamiętać, że do wyboru są dwie opcje. Pierwsza z nich to ręczne namalowanie reprodukcji przez malarza, a druga – wydruk na płótnie lub nadruk na papierze. Ci, którzy kopiują obrazy znanych mistrzów potrafią z reguły uchwycić dobrze ich charakterystyczną kreskę. Problem w tym, że czasami ciężko dobrać idealnie kolory, a poza tym na obraz należy długo poczekać. Inna kwestia, że takie dzieła również do tanich nie należą. Artysta musi przecież poświęcić sporo czasu, a do tego dochodzą koszty farb i podłoża.
Zdecydowanie szybszym, ale przy tym znacznie tańszym rozwiązaniem okazuje się wykonanie reprodukcji w formie wydruku lub nadruku. Takie wydruki oferuje m.in. FOTEKS.

Warto zdecydować się na reprodukcję

Nowoczesne techniki kopiowanie nie tylko w sposób perfekcyjny odzwierciedlają oryginał, ale przede wszystkim nie trzeba na ich zakup potrzebować majątku. W zależności od gabarytów i wybranej formy wykonania koszty wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Co więcej, na wymarzony obraz należy poczekać najwyżej kilka dni.
Warto jednak zwrócić uwagę na detale – na jakim podłożu robi się wydruk, jaki tusz jest wykorzystywany, a także jaki typ maszyn się stosuje. To właśnie od tych elementów zależy efekt.

Z pewnością ciekawie się prezentują reprodukcje obrazów na płótnie bawełnianym. Jednak od niedawna koneserzy malarstwa mogą też zdecydować się na nadruki na papierze bezkwasowym w technologii giclee, co pozwala jeszcze wierniej skopiować obraz oryginalny.

Poza pracami artystów klasycznych jest również możliwość zakupu reprodukcji prac współczesnych twórców – bazę takich wydruków posiada portal GURUPA. Jest to platforma internetową, która wspiera młodych i zdolnych. Prace są najwyższej jakości, a o ich autentyczności świadczy dodawany do każdego wydruku certyfikat.

Leave a reply