Jak działa na nasz organizm sok z kiszonej kapusty?

0
579

W dzisiejszych czasach sok z kiszonej kapusty powoli wraca do łask, a to wszystko ze względu na fakt jakim jest promocja zdrowego żywienia i stylu życia. Często kupując kapustę kiszoną, dodając ją do różnych potraw nie zdawaliśmy sobie sprawy ze zbawiennego działania jaki ma na nasz organizm jej sok. Właściwości jego są do dzisiaj nieocenione a jego pozytywny wpływ na nasze zdrowie wykorzystywany jest w wielu przypadkach.

Co takie ma w sobie sok z kiszonej kapusty? Dlaczego warto sięgnąć po niego i przyjrzeć się bliżej sklepowym półkom?
Przede wszystkim dlatego, że jego właściwości są na tyle odżywcze, że bezwzględnie powinniśmy do włączyć do naszej codziennej diety. Co więc właśnie kryję się za jego pozytywnym wpływem na nasze zdrowie?

Sok z kiszonej kapusty to prawdziwy skarb witamin i minerałów, takich jak żelazo, fosfor, potas czy magnez. Zawiera wysoki poziom witaminy C, a co za tym idzie działa pobudzająco na odporność i przemianę tłuszczów. Skutecznie niweluje złogi takiej substancji jaką jest cholesterol, przyspiesza metabolizm.

Jest świetnym napojem działającym przeciw zapalnie i przeciw wirusowo, dzięki niemu szybko pozbędziemy się różnego rodzaju infekcji.
Wspomaga układ sercowo-naczyniowy, ze względu na dużą zawartość magnezu i potasu chroni serce i uelastycznia naczynia krwionośne. Regularnie pity zapobiega miażdżycy.

Może być szeroko stosowany jako probiotyk. Zawiera liczne bakterie, które wspomagają pracę układu trawiennego, wpływając pobudzająco na perystaltykę jelit. Odbudowuje mikroflorę jelit, jest także spożywany po tak zwanym zatruciu alkoholowym, gdyż stosunkowo szybko nawadnia organizm, ze względu, że zawiera w sobie liczne elektrolity. Kolejna dolegliwość, na którą korzystnie wpływa picie soku z kiszonej kapusty to wrzody żołądka. Jest także naturalnym napojem wspomagającym taki proces jak regeneracja wątroby.
Ogólnie rzecz biorąc ma bardzo dobry wpływ na cały przewód pokarmowy naszego organizmu. Osoby cierpiące na refluks żołądkowo-przełykowy również mogą go spożywać, gdyż sok posiada właściwości neutralizujące kwasy żołądkowe.
Zawiera stosunkowo mało kalorii, co dla osób odchudzających się oznacza, że śmiało mogą po niego sięgnąć.

To jednak nie wszystko jeżeli chodzi o jego powszechnie znane właściwości prozdrowotne. Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że dzięki występującej w nim luteinie i zeoksantynie poprawia nasz wzrok i zmniejsza ryzyko zachorowań na taką przypadłość jaką jest zaćma.
Nie zastanawiając się dłużej nad szeroką listą jego zalet, warto się zdecydować i włączyć ten produkt do naszej codziennej zróżnicowanej diety.

Leave a reply