Czy profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej jest bezpieczne?

0
427

Często wzbraniamy się przed ekipą profesjonalistów, która pomogłaby nam uporać się z zabrudzeniami tapicerki, ponieważ obawiamy się, że użyte środki czystości będą toksyczne, niebezpieczne i niekorzystnie wpłynął na nasze zdrowie. Nic w tym dziwnego, szczególnie jeżeli w domu mamy małe dzieci, alergików albo osoby starsze, o które dbamy ze zdwojoną troską. Warto więc wybierać firmy piorące, takie jak te, które przeprowadzają czyszczenie tapicerki na osiedlu Mokotów w Warszawie i cieszą się pozytywnymi opiniami i stałymi Klientami.

Jak działają firmy czyszczące tapicerkę meblową?

W domu robiąc porządki najczęściej skupiamy się na podłogach, naczyniach, usunięciu kurzy z szafek, czy wypolerowaniu łazienki. Kanapy i inne meble tapicerowane są przez nas traktowane po macoszemu, coś tam odkurzymy, coś strzepiemy, zastawimy poduszką i cieszymy się ogólną czystością w naszym mieszkaniu. Prawda jest jednak taka, że kanapa, materac czy inne użytkowe meble wypoczynkowe potrzebują pielęgnacji i czyszczenia, jak wszystkie pozostałe elementy domu.

Zaniechania względem naszych tapicerek skutkują tym, że kiedy już postanowimy zająć się nimi z pełną uwagą, jest za późno ale dobrze je doczyścić, w wyniku czego mamy przebarwienia, plamy czy zmechacenia i wydają się one być nie do doczyszczenia.

Profesjonalne firmy piorące tapicerkę, mają fach w ręku, działają szybko, sprawnie i z przezorną ostrożnością dobierają preparaty czyszczące do rodzaju mebla. Nie chodzi tutaj wyłącznie o dbałość o tkaninę, ale przede wszystkim o domowników, w tym także zwierzęta. Jako że pranie mebli tapicerowanych odbywa się w mieszkaniu, skład substancji piorących został dobrany w taki sposób, aby był bezpieczny nawet, jeżeli w domu przebywają alergicy.

Proces wyprania kanapy zajmuje około 90 minut. Oczywiście może być nieco dłuższy lub krótszy, wszystko zależy od ilości i wielkości mebli, które chcemy poddać usłudze profesjonalnej konserwacji. Specjalnie wyselekcjonowane odkurzacze oraz ekstraktory ciśnieniowe usuwają zabrudzenia i kurz z wnętrza kanapy – i nie chodzi tutaj oczywiście o ewentualne komory na pościel, ale o wszystkie roztocza i inne rzeczy, które wniknęły głęboko pod materiał i nie są widoczne gołym okiem. Fachowy sprzęt dba także o zabrudzenia na siedziskach i oparciach, usuwa wszelkie plamy i odbarwienia pozostawiając naszą kanapę w idealnym stanie.

Jak samemu dbać o meble wypoczynkowe?

Czyszczenie kanapy i innych mebli tapicerowanych w domu zależy od tego jak mocno dany mebel jest eksploatowany. Nie mniej, warto od czasu do czasu wyczyścić go zwilżoną ścierką z dodatkiem płynu przeznaczonego do prania tapicerki. To na co trzeba zwrócić uwagę, to aby takie zabiegi w domu przeprowadzać z należytą ostrożnością. Pamiętajmy, że nie chcemy zniszczyć kanapy tylko  jej pomóc. Kupując preparaty czyszczące warto spojrzeć na skład i opis produktu, aby mieć pewność, że nada się on do rodzaju materiału, jakim jest pokryta nasza kanapa.

Leave a reply