Nieskazitelna twarz. Trzy ważne podpowiedzi.

0
324

Jak można mieć piękną, nieskazitelną twarz? Jest to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań na tym świecie. A jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest z pewnością „makijaż”. Nic dziwnego, bo przy odrobinie makijażu, twarz szybko staje się olśniewająca. Jednak wielokrotne stosowanie może być szkodliwe dla skóry. Dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów najlepszym rozwiązaniem jest zadbanie o nie poprzez przyjęcie dobrych nawyków. Oto 3, których absolutnie nie wolno pominąć dla idealnej twarzy.

Witamina C.

Potrawy bogate w witaminę C, takie jak żółty pieprz, czarna porzeczka, truskawka, domowej roboty sok z cytryny, owoce kiwi itp. Należy również przyjmować pokarmy bogate w przeciwutleniacze, takie jak szpinak, surowa cebula, por, dynia, winogrona, morela, itp. Ponadto należy spożywać żywność bogatą w minerały, taką jak owoce oleiste (migdały, orzechy laskowe itp.), zielone warzywa, rośliny strączkowe (soczewica, suszona fasola itp.), całe ziarna itp.

Rolą tych składników odżywczych jest ochrona struktury komórkowej skóry. Nie tylko powstrzymują one utratę kolagenu w komórkach, ale także przyczyniają się do jego produkcji. Więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo, aby poprawić wygląd swojej skóry. W przypadku niedoborów, nie wahaj się przyjmować suplementów diety dla piękna Twojej skóry.

8 godzin snu w nocy.

Deprywacja snu i piękno twarzy nie idą w parze. Jeśli nie masz dość snu, to od razu pokaże się na twojej twarzy. Twoja skóra jest tępa, pory rozszerzone. Jakby tego było mało, będziesz miał również ciemne plamy wokół oczu i małe krosty na brodzie.
Dlatego bardzo ważne jest, aby spać na tyle dużo, aby skóra była świeża i promienna. Najlepiej jest spać co najmniej 8 godzin na dobę, ale nie więcej niż 9 godzin, ponieważ zbyt dużo snu prowadzi do cukrzycy, otyłości, bólów głowy i ryzyka sercowo-naczyniowego. Ponadto, konieczne jest regularne kładzenie się spać, najlepiej przed godziną 22:00, aby dobrze się wyspać.

Zabiegi oczyszczające.

Naskórek twarzy cały czas ma kontakt z otoczeniem zewnętrznym. Często jest on narażony na różne rodzaje agresji, w tym na kurz, wiatr, wysokie lub niskie temperatury. W rezultacie znajdujemy się z nadmiarem martwej skóry. Musi być oczyszczana codziennie, zwłaszcza wieczorem, aby uzyskać piękną, miękką skórę.
W tym celu nie jest już wskazane stosowanie produktów ekologicznych. Ponadto, wybierz produkty odpowiednie dla Twojego typu skóry. Jeśli twoja skóra jest na przykład delikatna i wrażliwa, rozważ użycie mydła z olejem arganowym, mydła z oślim mlekiem. Rzeczywiście, te mydła oczyszczą skórę twarzy, nie atakując jej.

Leave a reply