Bourbon a whisky – czy potrafisz je rozróżnić?

0
226

Bourbon, whisky oraz whiskey to alkohole do których zdecydowanie trzeba się przyzwyczaić. Niektórzy do końca swojego życia nie będą ich lubić, inni zaś z wiekiem je pokochają. Jak zacząć swoją przygodę z tym rodzajem alkoholu? Co warto o nim wiedzieć oraz – przede wszystkim, jak rozróżniać bourbon a whisky? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Bourbon a whisky – ciekawostki, które ułatwią zapamiętanie różnic

Świat alkoholi to jedna wielka rodzina w której nic się nie marnuje. Dębowe beczki w których przez minimum 2 lata leżakuje bourbon, wykorzystywane są również przy produkcji whisky. Producenci z dumą opowiadają o swojej współpracy ze Szkotami, którzy uważani są za pierwszych twórców tego alkoholu. Wytwarzanie whisky miało miejsce już 1300 lat temu przez mnichów, a do Ameryki przeniosło się razem z pierwszymi osiedleńcami. Okazało się jednak, że jęczmień nie przyjmuje się tak dobrze w tamtejszych glebach, więc zaczęto wykorzystywać kukurydzę. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ to ona zawdzięcza charakterystyczny słodki posmak bourbonu, który ceniony jest na całym świecie. Do jego produkcji, wykorzystuje się tylko i wyłącznie wody płynące w rejonie Kentucky, a zasady dotyczące składu mówią wyraźnie o zakazie stosowania barwników oraz sztucznych substancji. Whisky jest alkoholem wytwarzanym głównie ze słodu jęczmiennego oraz posiada dwa główne rodzaje: blended oraz single malt.

Bourbon a whisky – czy sposoby picia też się różnią?

Nie. Bourbon, tak samo jak i whisky możemy pić na wiele sposobów, a najlepszy jest ten, który najbardziej odpowiada osobie pijącej. Jeśli jesteśmy wprawieni w picie tego rodzaju alkoholi, możemy cieszyć się trunkiem w temperaturze pokojowej, bez żadnych dodatków. Inny sposób, to tak zwane „on the rocks” czyli z dodatkiem kilku kostek lodu. Można również pić je z dodatkiem wody, aby smak nie był zbyt mocny. O różnicach między bourbonem a whisky, możemy przeczytać więcej na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/19-whiskey-amerykanskabourbon-whisky-kanadyjska. Szczegółowe opisy na pewno pozwolą jeszcze lepiej zapamiętać różnice między tymi alkoholami.

Leave a reply