Bezpieczna obsługa strugarek czterostronnych

0
186

Strugarki czterostronne, jak sama nazwa wskazuje służą do obrabiania powierzchni danego materiału z czterech stron. Umożliwiają  zarówno obróbkę poziomą, jak i pionową. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, strugarki powinny posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, które będą gwarantowały ochronę osobom nadzorującym ich pracę. Bezpieczeństwo zapewnia między innymi osłona, która jednocześnie przez zamontowaną szybę umożliwia obserwację procesu obróbki. Szyby zazwyczaj wykonane są z hartowanego szkła lub poliwęglanu, a sama osłona posiada blokadę przed nienadzorowanym otwarciem. Jest ono możliwe wyłącznie, gdy ruch rolek posuwowych i wrzecion całkowicie ustanie. Takie wymogi nakłada na wszystkie urządzenia Unia Europejska.

Dodatkowym zabezpieczeniem, które posiadają strugarki czterostronne są zapadki przeciodrzutowe. Są to elementy, które powinny być sprawdzane regularnie. Ich sprawność gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Nie bez znaczenia są osłony tunelowe z końcowym ogranicznikiem. Długość osłony tunelowej odpowiada długości elementów, które można obrabiać w danej maszynie. Każda maszyna jest dedykowana do konkretnych gabarytów obrabianych materiałów. Wybierając maszynę do swojego zakładu stolarskiego warto zwrócić również uwagę na podstawowe elementy, takie jak gumowe fartuchy oraz łapacze drzazg. Ich zastosowanie zapobiega niekontrolowanemu wyrzutowi dzielonych części a także wszelkich odłamków powstających podczas obróbki.

Pamiętaj, że każda maszyna obsługiwana jest przez Twoich pracowników, a ich bezpieczeństwo pracy jest bezcenne. Przeszukując ofertę firm produkujących strugarki czterostronne warto zapoznać się z asortymentem oferowanym przez firmę Winter Holztechnik.

Winter Holztechnik to producent i dystrybutor strugarek wszelkiego typu, który kładzie nacisk na precyzję wykonania. Maszyny wychodzące z ich fabryki mają gwarancję bezpieczeństwa i spełniają wszystkie normy. Podsiadają również certyfikaty CE. Bezpieczeństwo, a także zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że praca przy pomocy strugarek jest łatwiejsza i bardziej precyzyjna.

Leave a reply