Paryskie skarby: co warto zobaczyć w tym mieście?

0
289

Paryż jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie, a wycieczki po jego terenie wciąż cieszą się wielką popularnością. Wyjątkowa atmosfera tego miasta oraz spora ilość zabytków, z jakimi można się tu spotkać, to najlepsze zachęty do odwiedzenia tego miasta. Na jakich atrakcjach koncentrują się te biura podróży, które od lat organizują wycieczki do francuskiej stolicy?

Zwiedzanie Paryża nie może się obejść bez odwiedzenia tak ważnej budowli, jaką jest Wieża Eiffla. Ta potężna konstrukcja to nie tylko najlepsza wizytówka Paryża, ale symbol całej Francji. Ta cenna pamiątka z końca XIX wieku zajmuje bardzo ważne miejsce w paryskiej panoramie, jest jednocześnie atrakcyjnym punktem widokowym, któremu goście z całego świata bardzo chętnie poświęcają swój czas. Warto też zobaczyć Łuk Triumfalny, który znajduje się na placu Charles’a de Gaulle’a. Wzniesiony w początkach XIX wieku, przypomina o tych, którzy zginęli za Francję w okresie wojen napoleońskich oraz w czasie rewolucji francuskiej. I ta budowla jest jednym z paryskich symboli, którym turyści chętnie poświęcają swą uwagę. Kto znajdzie się na terenie Dzielnicy Łacińskiej Paryża, ten koniecznie powinien odwiedzić Panteon. Ta neoklasycystyczna budowla to mauzoleum słynnych Francuzów, które z pewnością zasługuje na uwagę zwiedzających. Na terenie Dzielnicy Łacińskiej Paryża czeka też na zwiedzających Sorbona – dawny Uniwersytet Paryski, mogący się pochwalić historią sięgającą połowy XIII wieku.

Wycieczki po Paryżu są nie lada gratką dla miłośników historii, pięknej architektury oraz cennych dzieł sztuki. Jednym z ważniejszych obiektów w tym mieście jest Luwr – dawny pałac królewski, w którego murach prezentowane są obecnie wyjątkowo cenne dzieła sztuki. Kodeks Hammurabiego, Wenus z Milo, Nike z Samotraki oraz najcenniejsze płótna w dziejach europejskiego malarstwa – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie zwiedzania tej rezydencji. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie wizyta na terenie Les Invalides – zespół potężnych budynków, służący jako szpital dla wojennych inwalidów. Dziś jest to muzeum i mauzoleum żołnierzy francuskich, na terenie którego spoczywają m.in. prochy Napoleona Bonaparte.

Paryż to miasto wyjątkowe, a dokładne zapoznanie się z jego zabytkami mogłoby nam zająć wiele tygodni. Nie brak tu przecież innych atrakcji, np. zabytkowych mostów oraz okazałych pomników. Paryż zachwyca też wiekowymi świątyniami oraz muzeami, których jest ponad 170. Każde z nich kusi cennymi zbiorami, dzięki czemu każdy turysta odwiedzający stolicę Francji znajdzie na jej terenie coś ciekawego dla siebie.

Jeżeli natomiast zmęczysz się przebytymi kilometrami w poszukiwaniu ciekawych miejsc, atrakcji i zabytków, możesz liczyć na relaks w zaciszu hotelowym ze spa lub basenem, których w Paryżu nie brakuje. Może zainteresuje Cię także: gry hazardowe jackpot. dzięki którym zamkniesz się na chwilę w wirtualnym świecie oddając się swojemu hobby. Paryż to też miejsce, w którym nie brakuje zieleni. Jeżeli odwiedzasz to miasto latem lub wiosną, ukojenie dla zmęczonych nóg przyniosą Ci takie miejsca jak Ogrody Tuileries, Pole Marsowe czy Lasek Buloński.

Leave a reply